Dziś ma miejsce premiera aplikacji Akant – jednej z nielicznych w Polsce aplikacji mobilnej w branży osłon okiennych. Nowe rozwiązanie ma na celu ułatwienie dostępu do informacji na temat dostępnych systemów osłon okiennych i dopasowanie ich do wymogów użytkowników urządzeń mobilnych.

Aplikacja została przygotowana zarówno na system Android, jak i iOS, przez co jest dostępna dla użytkowników różnego rodzaju urządzeń. Można ją bezpłatnie pobrać w App Store i Sklepie Play.

  • Zależało nam, aby nasi klienci zarówno detaliczni, jak i hurtowi mogli w szybki i prosty sposób dotrzeć do potrzebnych informacji – mówi Anna Maria Brańka, Dyrektor Sprzedaży Detalicznej i Marketingu. – Przez rosnącą z roku na rok popularność smartfonów, aplikacja mobilna okazała się idealnym narzędziem do spełnienia tego zadania. W naszej branży brakowało takiego rozwiązania, więc postanowiliśmy iść z duchem czasu i przygotować aplikację skrojoną na miarę potrzeb naszych Klientów i Partnerów.

Użytkownicy aplikacji Akant dzięki powiadomieniom push, będą jako pierwsi dowiadywać się o nowościach czy promocjach. Aplikacja działa w dwóch trybach – ogólnodostępnym oraz jako platforma B2B. W trybie ogólnodostępnym można, m.in. poznać produkty oferowane przez Akant, obejrzeć filmy instruktażowe dotyczące pomiaru i montażu osłon, zobaczyć próbniki tkanin czy poczytać bloga. Stworzony został także lokalizator sklepów stacjonarnych, który wskaże najbliższy salon Akant. Część B2B przeznaczona jest dla partnerów biznesowych Akant. Strefa Partnera odblokowywana jest za pomocą skanera kodów QR wbudowanego w aplikację, co ma ułatwić pośrednikom codzienną współpracę z firmą Akant.